На косі Тузла утворили живий ланцюг «Славянской Соборности»

Сьогодні, 22 січня, близько 5000 активістів утворили живий ланцюг, який з’єднав острів Тузла і Краснодарську область Російської Федерації. Про це повідомляє Керчинська служба новин.

Акція носила назву «Цепь Славянской Соборности». Її організатором виступила невідома досі громадська організація «Тузлинское освободительное движение». За словами організаторів, мета акції – продемонструвати єдність, неподільність та соборність слов’ян. Також учасники акції виступають проти рішення першого секретаря КПРС М.Хрущова, який передав Крим у власність України, та проти Леоніда Кучми, який заявляв про те, що Тузла – це українська територія під час російсько-українського конфлікту 2003 року.

Члени організації вибудували імпровізований ланцюг по усій території острова Тузла, від західного краю до його сходу та по дамбі, яка розташована з боку російської сторони і веде до Таманського півострова Краснодарської області. В руках вони тримали транспаранти «Восток и запад – вместе!», «Кучма, ты не прав!», «Славяне едины!», «Тузла без Кучмы!», «Даёшь СССР!», «Ленин – жив!» тощо.

Цікаво, що між островом Тузла і російською дамбою існує водний перешийок довжиною близько 1 км. Проте, організаторів акції це не зупинило. У воді ланцюг єдності вибудували за допомогою моржів – членів товариства «Крымские тюлени». Близько 1000 осіб майже 15 хвилин дрейфували у воді тримаючись за руки і вигукуючи гасла.

Не обійшлось і без ексцесів. На акцію прийшли прихильники «Батьківщини», які розгорнули транспарант «Юлі – Волю!». Спочатку виник невеличкий конфлікт. Та оскільки Тимошенко є слов’янкою, її вини у передачі Криму Україні немає, і вона також проти Кучми, організатори вирішили дозволити активістам «Батьківщини» залишитись на акції.

Організатори заходу не змогли пояснити, чому акція відбувається саме 22 січня – у день Соборності України, проте зазначили, що відтепер акція буде проходити щороку. Зокрема, наступного року живий ланцюг з’єднає Москву і Севастополь.

Іван Грозненко спеціально для UaReview

Опубліковано у Міжнародні новини, Політика // Теги: , , , , , , // Постійне посилання: На косі Тузла утворили живий ланцюг «Славянской Соборности».