За новими правилами дорожнього руху п’яні водії повинні їздити з увімкненими фарами

Випив? За кермо не сідай!

Відповідно до нової редакції правил дорожнього руху, що набуває чинності із 15 квітня цього року, водії у стані алкогольного сп’яніння повинні їздити з увімкненими фарами. Про це розповіла речник ДАІ України Катерина Непитуща, пише журнал “За рулем”.

Останнім часом в Україні почастішали випадки наїздів на людей з боку водіїв, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння, – розповідає речник ДАІ, – Ми вже більше року проводимо навчально-просвітницьку роботу у найпопулярніших барах та нічних закладах міст-мільйонників, де вчимо водіїв не їздити нетверезими. Проте, на жаль, такі заходи не приносять бажаного результату, а нещасних випадків трапляється все більше. Тому ми вирішили підійди до вирішення ситуації нестандартно.

Перехожі матимуть змогу здалеку ідентифікувати п’яного водія за увімкненими фарами. А це, безперечно, дасть їм перевагу в часі – дозволить втекти із тротуару і, наприклад, заховатись у найближчому під’їзді, вважає Непитуща.

Крім цього, перехожі легко зможуть ідентифікувати рівень сп’яніння водія, оскільки нові правила регламентують наявність увімкненого світла в транспортному засобі в залежності від кількості випитого:

  • якщо водії випив 2 келиха пива – слід увімкнути ближнє світло;
  • якщо водій випив більше 2 келихів пива – необхідно увімкнути дальнє світло;
  • якщо водій вживав міцніші алкогольні напої, тоді окрім увімкненого дальнього світла, необхідно вмикати ще й “аварійку”.

Для того, щоб мотивувати водіїв “під мухою” вмикати фари, ДАІ розробила спеціальну програму знижок на штрафи.

Якщо працівники ДАІ зупинять водія, що вживав алкоголь, і у нього при цьому будуть увімкнені відповідні фари, штраф за водіння у нетверезому стані буде зменшено на 50% – за чесність. Крім того, увімкнені фари можуть позитивно вплинути на вирок суду, у разі, якщо п’яний водій таки наїде на людину. Частина вини, в такому разі, буде лягати на неуважного перехожого, що не уникнув небезпеки, знаючи про неї“, – резюмувала Катерина Непитуща.

Яким чином ідентифікувати п’яних водіїв вночі, нові правила дорожнього руху відповіді на разі не дають.

Богдан Тарлупа спеціально для UaReview

Опубліковано у Україна // Теги: , , // Постійне посилання: За новими правилами дорожнього руху п’яні водії повинні їздити з увімкненими фарами.