Нейромережа, яка навчалась на Зеленському, дуже скоро перестала відповідати на будь-які питання

Студенти Факультету інформатики та обчислювальної техніки НТУУ «КПІ» в рамках курсової роботи створили нейронну мережу, яка, застосовуючи принципи глибинного навчання, вчилась спілкуванню на основі даних про кандидата в президенти Володимира Зеленського.

Про це повідомляє газета “Київський політехнік”.

Цю нейромережу ми назвали словом Зе!бра. Ну, ви розумієте, Зе – Зебра, такий типу натяк, – розповідає студент, який попросив його називати Василем Голобородьком. – Навчання проходило в три етапи, під час яких ми поступово “згодовували” їй все новішу й новішу інформацію про Володимира Зеленського: його виступи, новини про нього, заяви його команди, рекламні відео. І щоразу, після кожного з цих етапів, при спілкуванні з Зе!брою на нас чекав певний сюрприз.

Так після першого етапу навчання “Зе!бра” почала на кожне питання відповідати виключно низькосортними жартами. То жахливими жартами з високим вмістом туалетного гумору, то українофобними, сексиськими чи гомофобними жартами.

Післа другого етапу навчання нейромережа почала у відповідь записувати відео із закликами виконати якісь вимоги. При цьому сама “Зе!бра” жодної з цих вимог не дотрималась.

Та найцікавіше трапилось після третього етапу навчання на основі інформації про Зеленського, – продовжує Василь Голобородько. – Робота з нашою нейромережою базується на простому принципі: ми ведемо з нею діалог. Ми ставимо питання, Зе!бра відповідає, ми продовжуємо бесіду, далі вона і т.д. Так от, після третього етапу навчання Зе!бра перестала з нами спілкуватись взагалі. Незалежно від того, що б ми писали, вона нічого не відповідала. Ми навіть кілька разів перезавантажували систему, думали – зависла. Але ні – нейромережа просто вирішила не відповідати і все.

Попри те, що на захисті курсової роботи нейронна мережа “Зе!бра” ніяк не відреагувала на жодне з поставлених їй питань, курсову роботу високо оцінили викладачі й поставили за неї найвищі бали.

UaReview

Опубліковано у Політика // Теги: , , , , // Постійне посилання: Нейромережа, яка навчалась на Зеленському, дуже скоро перестала відповідати на будь-які питання.
 • VDN

  Смешно, но нужны пруфы

  • Ivan Tsymbaliuk

   Скан“Київського політехніка” за 8 квітня підійде?

   • VDN

    И скан, и какое-нибудь видео. Это же крутой контент. Спасибо!