Російські спецслужби слідкують за іноземними політиками з допомогою матрьошок – екс-агент ФСБ

Едуард Сноудов

Екс-співробітник ФСБ Едуард Сноудов, що зараз перебуває у США, надав журналістам документи, згідно з якими російські спецслужби використовують дерев’яні сувенірні матрьошки для прослуховування ряду іноземних політиків. Про це пише The Guardian.

Під час саміту Росія – ЄС, що проходив 3-4 червня у Єкатеринбурзі, усім іноземним гостям були роздані як сувеніри дерев’яні матрьошки. Документ, який передав Сноудов журналістам, засвідчує, що у всіх матрьошках були встановлені спеціальні звукові передавачі (“жучки”), які використовувались російськими спецслужбами для стеження за європейськими політиками.

Також повідомляється, що на саміті “Великої вісімки”, який проходив у Північній Ірландії 17 червня, світовим лідерам, знову у якості сувенірів з Росії, роздали балалайки з влаштованими у них відеокамерами. А під час “афтепаті” після закінчення саміту, російські дипломати, використовуючи горілку, вводили іноземних лідерів у такий стан, у якому ті розповідали усе що завгодно: починаючи від проблем з дружинами та дітьми, і закінчуючи розміщенням військ у власних країнах.

Крім того зазначено, що під час зустрічі президентів Росії та США у рамках саміту G8, Володимир Путін подарував Бараку Обамі живого ведмедя, якого той забрав із собою до США. Згідно із документами, ведмідь є спеціально видресируваним агентом ФСБ, який з допомогою “жучків” передає таємну інформацію із Білого дому.

Публікації цих документів моментально наробили багато шуму, оскільки показали, які високі технології російські спецслужби використовують у розвідувальних цілях.

Відразу після публікацій російські дипломати почали вимагати у США видати Едуарда Сноудова. У свою чергу, Сноудов попросив у США політичного притулку і горілки. Американська сторона поки не поспішає приймати рішення.

Засновник Wikileaks Джуліан Ассанж вже назвав Сноудова російським героєм і, за звичкою, порадив відвідати Єквадор.

UaReview

Опубліковано у Міжнародні новини // Теги: , , , , , , , , // Постійне посилання: Російські спецслужби слідкують за іноземними політиками з допомогою матрьошок – екс-агент ФСБ.