У США боряться за права людей після їх смерті

На днях до Конституційного суду США звернулась громадська організація “Рух за права людей, через свою смерть не здатних поклопотатися про себе самостійно” (надалі – РПЛЧССЗПСС). Члени нещодавно створеної організації намагаються добитися гуманного відношення до покійників. Зокрема, шанобливого звертання до тіл людей після їх смерті. РПЛЧССЗПСС вимагає заміни слiв “труп”, “мрець”, “жмурик”, “мертвяк” та інших безсторонніх означень на “громадянин, організм якого припинив функціонувати”.

Крім того, члени РПЛЧССЗПСС вважають, що громадяни, чиї організми перестали функціонувати, повинні мати право і надалі приносити користь суспільству, і їх раптова смерть зовсім не означає, що вони не хотіли б продовжувати служити благим цілям.

З цим пов’язана ще одна вимога організації до законодавства – визнати громадян, чиї організми перестали функціонувати, повноправними членами суспільства, і надати їм право працювати у державних та приватних структурах. Активісти РПЛЧССЗПСС надали список посад, які могли б займати громадяни, чиї організми перестали функціонувати. Серед них – водій у креш-тестах, актор у масових батальних сценах в кіно та піддослідний в медичних установах.

Поки Конституційний суд США не виніс остаточного рішення у цій справі.

Олег Харченко спеціально для UaReview

Опубліковано у Міжнародні новини // Теги: , // Постійне посилання: У США боряться за права людей після їх смерті.