Янукович оголосив про створення Ростовської Народної Республіки

Пшонка, Янукович, Захарченко в Ростові-на-Дону

Четвертий президент України Віктор Янукович під час чергової прес-конференції в Ростові-на-Дону проголосив створення Ростовської Народної Республіки. Окрім того, Янукович проголосив себе Головою Уряду РНР та назначив дати двох референдумів. Про це повідомляє видання “Ростов-папа”.

За словами Януковича, перший референдум відбудеться вже завтра, 23 травня, і на нього буде винесено єдине питання: “Чи підтримуєте ви акт проголошення державної самостійності Ростовської Народної Республіки?”. Оскільки ні часу на підготовку до референдуму, ні ресурсів не вистачає, неявка жителів Ростовської області на місце проведення опитування автоматично прирівнюватиметься до позитивної відповіді на питання про проголошення РНР.

На другому референдумі, що відбудеться за аналогічною схемою вже післязавтра, 24 травня, буде винесене наступне питання: “Чи підтримуєте ви об’єднання Ростовської Народної Республіки з Донецькою Народною Республікою та Луганською Народною Республікою в єдину Донецько-Лугансько-Ростовську Республіку?”

Таким чином після легітимації РНР, вже в цю неділю, 25 травня, ми введемо свої збройні сили, які зараз зосереджені біля кордонів ЛНР та ДНР, безпосередньо в ці республіки, та допоможемо їм мирно і ввічливо провести об’єднання з нами в єдину ДЛРНР“, – заявив самопроголошений Міністр оборони РНР Віталій Захарченко.

Окрім того, на прес-конференції був присутній самопроголошений Міністр доходів РНР Віктор Пшонка. Він нічого не говорив, зате підтакував та кивав головою, погоджуючись з усім сказаним його колегами.

Офіційна Москва наразі ніяк не відреагувала на заяву ростовських сепаратистів.

Натомість думки політичних експертів щодо заяви Януковича розходяться. Дехто вважає, що Віктор Янукович справді вийшов із під контролю Володимира Путіна і вирішив створити нову країну, аби не жити у вигнанні. Інші експерти вважають, що таке псевдо-відділення вигідне Путіну, оскільки міжнародні організації не зможуть звинуватити Росію у військовій агресії проти України і від’єднанні її територій, після чого так звана ДЛРНР увійде до складу РФ. Однак більшість все-таки впевнена, що ця заява Януковича має стільки ж юридичної сили і здорового глузду, як і його попередні ростовські заяви.

Нагадаємо, за словами секретаря РНБО, терористів, які діють на Донбасі, готують поблизу Ростова-на-Дону.

Читайте також: Прес-конференції Януковича в Ростові-на-Дону продовжили на три сезони.

UaReview

Опубліковано у Міжнародні новини, Політика, Російське вторгнення в Україну // Теги: , , , , , , // Постійне посилання: Янукович оголосив про створення Ростовської Народної Республіки.