У НАН запровадять ступені кандидата і доктора псевдонаук

Упродовж поточного року в Національній академії наук мають намір підготувати пакет нормативних документів для отримання здобувачами альтернативних наукових ступенів «кандидат псевдонаук» та «доктор псевдонаук». Про це повідомила кришталева куля, налаштована на тонкі вібрації Бориса Патона.

Проблема в тому, що в Україні наразі існує колосальний попит на псевдонауку, проте науковий ринок ніяк не задовольняє потреби науковців, котрі намагаються мислити нестандартно і шукати нові підходи до вирішення фундаментальних питань, – кажуть у НАН. – Так, питання квантової культурології, пам’яті води, зв’язку вакцин з аутизмом та інших принципових питань сучасної псевдонауки не просто витіснили на марґінеси наукової думки. Люди, котрим науковий статус чомусь дає підстави вважати, що вони знають свою галузь краще за інших, нерідко критикували своїх колег за нібито «невідповідність науці».

Щоб вирішити цю проблему і задовольнити попит, було вирішено запровадити ступені кандидатів і докторів псевдонаук.

Ряд псевдонауковців уже заявив, що це рішення давно визріло, оскільки наука має бути продуктом суспільної згоди, а не приватною справою невеликої касти обраних. Так, на думку МОН, не годиться засуджувати і таврувати людей тільки за те, що вони висловлюють думки, які відрізняються від загальноприйнятих.

Україна має бути країною можливостей, – додає анонімна учасниця шоу «Битва екстрасенсів». – Це визначено положенням Сатурна в момент проголошення Незалежності. Настав час припинити бунт проти волі планет і зробити крок, на який досі ніхто не наважувався. Україна стане першою державою, яка легалізує псевдонауку, і карти стверджують, що їй судилося повести за собою інші країни.

UaReview | ПІДПИСУЙТЕСЬ:  TwitterTelegram

[ Підтримати проєкт ]

Опубліковано у Наука та IT // Теги: , , , , // Постійне посилання: У НАН запровадять ступені кандидата і доктора псевдонаук.