В Україні запровадять збір за проведення гастролів іноземних музикантів

Микола Азаров в караоке

Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що владі вдалося знайти нове джерело доходів для втілення реформ. Цього разу потрясуть гаманцями виконавці та вокально-інструментальні ансамблі, учасники яких не є резидентами України. Ставка збору становитиме 17% від прибутків. Кошти будуть спрямовані у бюджет для стимулювання вітчизняної сцени.

При цьому не повідомляється, чи буде стягуватися збір з таких гігантів російського шоу-бізнесу, як Йосиф Кобзон чи Філіп Кіркоров, які вважаються народними артистами України. Також невідомо, як бути гурту «Океан Ельзи», в складі якого є декілька іммігрантів.

«Я не розумію, чим Степан Гіга гірший від Стаса Михайлова. – заявив на брифінгу Микола Янович. – Чому в Україні 85% концертів дають іноземні виконавці? Знаєте, я дуже люблю музику. Ще з часів мого босоногого дитинства закохався у прості та душевні пісні. Пісні про життя, розумієте? А хто краще знає нас, ніж ми самі? Одного разу я гуляв в парку і побачив зграйку хлопців, що під гітару співали «Yellow Submarine». Я підійшов до них, забрав інструмент, і заграв відому з дитинства «Черемшину». І знаєте, що? Хлопці плакали . Сміялися і плакали, а в очах їх було видно щастя. Просте, наше, українське щастя. Я йшов додому з радісним відчуттям, що ці діти не виростуть наркоманами, чи, боронь Боже, гомосексуалістами. Бо в наших, рідних піснях вкладений глибокий сакральний сенс, одвічні священні цінності народу. Господь зробив українців співочою нацією. Я ж намагаюся витіснити з вітчизняного ринку інтервентів.»

Відомо також, що Антимонопольний комітет зацікавився діяльністю організаторів «Червона Рута», на якому виступають лише українські музиканти. Деякі ЗМІ уже заявили, що цей фестиваль має своє лобі у Парламенті.

Володимир Лут спеціально для UaReview

Опубліковано у Економіка, Культура // Теги: , , , , , , // Постійне посилання: В Україні запровадять збір за проведення гастролів іноземних музикантів.