Заради підписання угоди про асоціацію з ЄС в Україні введуть ще один календарний місяць

Депутати Верховної Ради України

У Верховній Раді зареєстровано проект закону “Про зміну обліку календарних місяців та їхню тривалість”. Депутати планують розглянути закон про введення додаткового календарного місяця до 12-ти вже існуючих.

Закон передбачає, що теперішній місяць «листопад» розпадеться на два – «листопад 1» та «листопад 2» – а між ними з’явиться новий місяць, тривалість якого поки невідома.

Насправді такий закон не є новим, – розповідає голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Григорій Немиря, – Його таємно розробили під час будівництва НСК «Олімпійский» в 2011 році, на випадок, якщо наша країна не встигне завершити підготовку інфраструктури до початку Євро-2012. Ідея була в наступному: у випадку, якщо УЄФА офіційно заявить стурбованість щодо темпів та строків будівництв, ми у відповідь надішлемо їм календар, у якому зазначено, що до відкриття футбольних об’єктів залишається рівно місяць (без зазначення кількості днів), а початок турніру відбудеться, як і було заплановано, на 8 червня. Але тоді такий план не знадобився.

На думку Немирі, сьогодні такий законопроект знову стає актуальним, оскільки Україна може не встигнути виконати вимоги для підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Представники Європарламенту неодноразово нагадували нам, що все має бути зроблено до 18 листопада – дати голосування по рішенню про асоціацію, але вони не уточнювали, скільки часу повинно до цього пройти, і ми хочемо скористатися цією юридичною неточністю. Фактично ми самі визначимо, коли настане 18 листопада…” – резюмує депутат.

Від помічників народних депутатів та колишніх працівників паркінгу Верховної Ради стало відомо, що найбільші суперечки точаться навколо назви нового місяця. В боротьбі за право його назвати наразі лідирує народний депутат та екс-боксер Віталій Кличко.

Нагадаємо, раніше у зв’язку з євроінтеграційними процесами в Україні, Віктору Януковичу найняли логопеда.

Денис Перший спеціально для UaReview

Опубліковано у Міжнародні новини, Політика // Теги: , , , // Постійне посилання: Заради підписання угоди про асоціацію з ЄС в Україні введуть ще один календарний місяць.