Янукович не потис руку Меркель у Вільнюсі

Віктор Янукович та Ангела Меркель

Президент України Віктор Янукович відмовився потиснути руку федеральному канцлерові Німеччини Ангелі Меркель під час двосторонньої зустрічі на саміті “Східного партнерства”, що триває зараз у Вільнюсі. Радіостанція “Німецька Хвиля” повідомляє, що на протягнуту руку своєї колеги з Німеччини український лідер відповів досить прохолодним вітанням, стримано вклонившись.

На запитання журналістів, чому таке сталося, Віктор Федорович напівжартома відповів, що Меркель перед тим “ручкалася” зі своїм міністром закордонних справ Гідо Вестервелле [що є відкритим гомосексуалістом – ред.], тому, якби він потиснув її руку, його б не всі зрозуміли на Батьківщині.

Це все вийшло якось підсвідомо, на рівні інстинктів. Пам’ятаю, просто, що колись би за таке в їдальні мені б одразу видали діряву ложку й тарілку, та пересадили б за стіл в найвіддаленішому кутку, коло вбиральні. А могли б посадити і просто під стіл…“, – пояснив Янукович.

Німецькі журналісти визнають, що не можуть знайти раціональних пояснень інцидентові, адже не є компетентними в особливостях української культури та традицій. Також вони зазначають, що під час останніх зустрічей Меркель з Президентом Росії Володимиром Путіним традиційне рукостискання пройшло без жодних проблем.

Зоремир Чогобляк спеціально для UaReview

Опубліковано у Міжнародні новини // Теги: , , , , , , , // Постійне посилання: Янукович не потис руку Меркель у Вільнюсі.