До дня народження Лесі Українки Лос-Анджелес хочуть перейменувати на Лесь-Анджелес

Українська діаспора в Каліфорнії хоче перейменувати Лос-Анджелес на Лесь-Анджелес. Відповідну петицію зареєстрували на сайті губернатора штату, передає радіо “Калинова калина”.

За словами діаспорян, така ініціатива стане чудовим вшануванням пам’яті української поетеси та сприятиме покращенню відносин США та України.

Ми хочемо, аби перейменування міста відбулось до дня народження Лесі Українки 25 лютого, – розповіла одна з авторок петиції Джессіка Бульба. – Цьогоріч виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки, тому така ініціатива є чудовим вшануванням її пам’яті. В Лос-Анджелесі проживає велика українська громада, але я думаю, що й самі американці радо підтримають таку ініціативу, адже “Лесь” звучить милозвучніше, ніж “Лос”.

Джессіка Бульба зізналась, що ідея про перейменування Лос-Анджелеса виникла після того, як мешканці смт. Новгородське на Донеччині вирішили перейменувати його на Нью-Йорк. “Ми були приємно здивовані такою новиною і подумали: якщо в Україні може бути свій Нью-Йорк, то чому в США не може бути Лесь-Анджелеса?

Авторка петиції розповіла, що перебуває в контакті з українською діаспорою Лас-Вегаса, й сподівається, що вони долучаться до ідеї та ініціюють таку саму петицію у своєму місті.

Перейменування Лас-Вегаса на Лесь-Вегас допомогло б популяризації української культури серед туристів з усього світу. Крім цього, це відкриває величезне поле для втілення бізнес-ідей, тож місто також би від цього виграло. Тільки уявіть: “Казино “Лісова Пісня”! Хіба це не чудово?

Окрім петиції про перейменування Лос-Анджелеса, українська діаспора Каліфорнії планує організувати вечір-читання поезії Лесі Українки, виступ капели бандуристок “Зозуленька”, а також конкурс малюнків “Леся очима дітей”.

Раніше радіо “Калинова калина” повідомляло, що українська громада в Нью-Йорку також роздумує над тим, щоб зі свого боку ініціювати перейменування Нью-Йорка на Новгородське-сіті, таким чином підтримавши співвітчизників на Донеччині.

Джо Байда-Вишневецький, спеціально для UaReview

Нам це важливо: Підтримайте UaReview на Patreon

Опубліковано у Міжнародні новини // Теги: , , , , , , , // Постійне посилання: До дня народження Лесі Українки Лос-Анджелес хочуть перейменувати на Лесь-Анджелес.