Власників кав’ярень зобов’яжуть подавати кав’яр

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів нещодавно звернулася до КМУ щодо хибного використання слова «кав’ярня» на позначення закладів, які не мають жодного відношення до кав’яру. Звернення підтримала Державна служба з питань національної культурної спадщини, апелюючи до захисту української мови та відновлення історичної справедливости.

У відповідь КМУ затвердив постанову, згідно з якою заклад громадського харчування може називатися кав’ярнею лише у випадку, коли щонайменше 40% позицій у меню мають основним складником кав’яр. Барне меню до розрахунків не включатимуть.

Якщо ж страв з кав’яру не буде достатньо, заклад треба буде перейменувати на «каварню» і забезпечити достатній асортимент кави. Ті власники, які не змінюватимуть меню, будуть змушені змінити назву закладу на «кафе», «їдальню», або «ресторан». За невиконання постанови передбачено штраф у розмірі грошового еквіваленту 10 найдорожчих позицій в меню.

«Я втомилася від того, що у Львові ніде скуштувати кав’яру разом з родиною, – поділилася Антоніна, місцева жителька. – Дуже рада, що влада нарешті втрутилася і захистила нас від засилля так званих «кав’ярень». З нетерпінням чекаю появи правильних вивісок.»

Поліна Добринчук спеціально для UaReview

UaReview | ПІДПИСУЙТЕСЬ: Twitter, Telegram

[ Підтримати проєкт ]

Опубліковано у Економіка // Теги: , , // Постійне посилання: Власників кав’ярень зобов’яжуть подавати кав’яр.