Мінцифри розробить українську азбуку Морзе

З метою пришвидшення цифрової трансформації та поширення діджитальних автоматизованих систем державного управління Міністерством Цифрової Політики прийнято рішення про розробку телеграфної азбуки для української мови на базі абетки Морзе.

Про це йдеться в пресрелізі відомства, поширеного через факс.

Планується, що впровадження телеграфного зв’язку дозволить надійно передавати повідомлення в системі ДІЯ на небаченій до цього швидкості в 100-200 знаків на хвилину. Також суттєво підвищиться надійність системи, зокрема, оператори зможуть працювати при перебоях світла, що почастішали останнім часом. Враховуючи, що в операторів є унікальний “почерк”, вважається що телеграфна передача також допоможе в боротьбі з шулерством в цифрових системах державних реєстрів прав власності.

Серед вимог до майбутньої телеграфної азбуки головною є підтримка кириличної та латинської абеток української мови. Бажана сумісність з поширеними практиками серед радіолюбителів, або легкість перенавчання. Крім того, СБУ ставить вимогу щодо легкості розпізнання ключових слів та прізвищ “на слух” (доступ до переліку слів обмежено).

За інформацією Мінцифри, підрядник для розробки відбуватиметься через систему закупівель Прозоро. До участі допускатимуться компанії, що протягом останніх двох років вигравали тендери з розробки державних номерних знаків та будівництва об’єктів з грифом “таємно”. Кошти на проєкт буде виділено з фонду боротьби з коронавірусом.

З метою зниження юридичних та репутаційних ризиків абетка матиме назву, що збігається з іменем поточного голови держави.

Хоча абетку ще не затвердили, Міносвіти вже планує перевести на неї ЗНО з математики, Фонд держмайна вже розмістив замовлення на 500 000 телеграфних ключів в Гуанчжоу, КНР для Офісу президента.

М.Г. Сарим-Конаненко, спеціально для UaReview

Опубліковано у Наука та IT // Теги: , , , // Постійне посилання: Мінцифри розробить українську азбуку Морзе.
  • Tapac Kowalchuk

    Хай живе Азбука М̶о̶р̶зеленського!