Масштабне дослідження свідчить, що настрої українців неоднакові й постійно змінюються.
27% громадян України висловлюють жаль у зв’язку з відомою формулою E=mc2, автором якої вважають Альберта Ейнштейна. Серед ровесників Незалежності таких 11%, а найвищий відсоток — 68,4% — незгодних із формулою виявлено серед представників покоління Z. Про це свідчать результати опитування «Умонастрої громадян України у переддень тридцятої річниці проголошення Незалежності», проведеного Центром моделювання безвихідних ситуацій на замовлення фонду «Бюрократичні інвективи».
Як ідеться у звіті про результати дослідження, який не відкривається на нашому комп’ютері, бо створений у старій версії програми PDF Creator, найбільше задоволених розташуванням півдня, півночі, сходу та заходу на географічній мапі України виявилось серед жінок передпенсійного віку, які на останніх президентських виборах голосували за Ігоря Смешка. На запитання «Кенон чи Нікон» 17% опитаних українців дали відповідь «Кенон», 18,3% — «Нікон», решта не змогли визначитись із відповіддю; серед прибічників «Опозиційної платформи — За життя» також був поширений варіант відповіді «Онуфрій».
Найбільш одностайними виявились опитані в оцінці результатів Чемпіонату Європи з футболу 2021 року: майже 89% вважають, що Україна вийшла у чвертьфінал, але програла Англії. Серед виборців, які схильні голосувати «проти всіх», відсоток тих, хто вважає, що збірна України стала чемпіоном Європи 2021 року, традиційно вищий.
На запитання «Якби вибори до Верховної Ради відбулися в найближчу неділю, то як вас звуть?» відносна більшість опитаних відповіла «Наталя» або «Андрій». Серед молодшого покоління опитаних поширені також відповіді «Руслан», «Максим» і «Анастасія».
«Ми побачили зріз ситуації, який свідчить про вкрай заспокійливі тенденції у зрушеннях громадської думки в перерахунку на позитивну динаміку, — коментує UaReview науковий керівник соціологічного напрямку Центру моделювання безвихідних ситуацій, кандидат філософських наук Єрмолай Льовочкін. — Особливо це стосується ставлення громадян до газоподібного стану природного газу. Останні два десятиліття ми бачили, як Україна ділилась за Південним Бугом. Зараз лінія поділу між тими, хто схвалює газоподібний стан, перемістилась до лінії річок Гнилий Тікич та Хорол. Можна прогнозувати, що за результатами наступного дослідження ми побачимо зовсім іншу картину. Це вселяє надію.»
Онлайн-опитування проводилось серед мешканців усієї України методом pop-up-вікна, яке неможливо закрити, поки не відповів на запитання. Похибку дослідження соціологи називають комерційною таємницею.
Дітріх Букстехуде, спеціально для UaReview