“Оксфордський словник” назвав словом року “huilo”

Ультрас харківського "Металіста"

“Оксфордський словник” визначив англійське слово 2014 року – ним стало “huilo”, яке протягом року дуже часто вживалось разом із прізвищем президента Росії Володимира Путіна.

За словами редакторів “Оксфордського словника”, це слово вийшло за рамки України, в якій воно популяризувалось, і стало повноцінним англійським словом. Щоправда, на відміну від української, в англійській мові воно використовується виключно як характеристика президента РФ.

Вперше вираз “Putin huilo!” був документально зафіксований в Харкові 30 березня 2014 року, коли пісню виконали на спільному марші фанати «Металіста» і «Шахтаря». Пізніше відео, викладене на YouTube, отримало велике поширення, масу пародій і рімейків, а також вийшло за межі української частини мережі.

Слово “huilo” останнім часом набуло великої популярності в англомовному світі. Основна причина – незадоволення США та Європи політикою Путіна відносно України, зокрема анексією Криму та підтримкою сепаратистів у Донецькій та Луганській областях. За останній рік частота вживання цього слова зросла на на 487 000%, відзначають мовознавці.

Читайте також: В рамках нових санкцій ЄС та США зупиняють поставку ботокса в Росію.

Петро Нек спеціально для UaReview

Опубліковано у Міжнародні новини, Російське вторгнення в Україну // Теги: , , , , , , , // Постійне посилання: “Оксфордський словник” назвав словом року “huilo”.