В Україні можуть оподаткувати діяльність “фейсбучних експертів”

В Україні може бути введений податок на експертні висловлювання громадян у соцмережах Facebook, Instagram, TikTok чи Twitter. Про це повідомляє джерело безперебійного живлення у фракції “Слуга народу”.

З моменту прийняття відповідного законопроєкту кожен громадянин України, який зареєстрований у соцмережах і постить свою аналітику чи прогнози щодо ситуації в країні, має придбати касовий апарат і сплачувати податки з кожних отриманих 20 баксів за свій пост.

Відтепер 20 баксів – це вже не 20 баксів, а на 5,5% менше. А якщо протягом року ви настрочите експертних постів на 994,5 тис. грн, то ставка податку зросте до 18%“, – застерігає джерело.

Виняток становитимуть користувачі соцмережі, які мають довідку від психотерапевта: їхні дописи, за словами джерела, не будуть оподатковувати.

За важливість оподатковувати так званих “фейсбучних експертів” висловився і політолог агенції “Сікста” Володимир Кешенко.

Зрозумійте правильно, оці малограмотні фейсбучні експерти пишуть свої бездарні писульки і тим самим відбирають хліб у нас – у знаних фахівців і політологів. До нас перестають звертатися по коментарі і платити за них гроші, бо думка якогось таксиста Васі із соцмережі коштує дешевше. Вони демпінгують, то хай тепер платять податки“, – підсумовує політолог Кешенко.

Натомість не згоден із новою процедурою Зиновій Шпіцер, за фахом фрилансер, але пише по 5 експертних постів щодня на різні теми: від користі ранкових присідань до ймовірності російського вторгнення на Місяць. “Я не перестану публікувати свої дописи й не ставитиму касового апарату, а просто переду на Езопову мову“, – погрожує Шпіцер.

Читайте також: Уряд запроваджує податок на експорт програмного коду

Сергій Огородник, спеціально для UaReview | Про проєкт | Підтримати

Опубліковано у Економіка // Теги: , , , // Постійне посилання: В Україні можуть оподаткувати діяльність “фейсбучних експертів”.