Єврокомісія запропонувала відмінити візи для Папуа Нової Гвінеї

Папуа-нова-гвінейці

Єврокомісія запропонувала Європарламенту і Європейській Раді скасувати візовий режим для Папуа Нової Гвінеї, Тогеанських островів і Уджунг-Пандангу. Відповідне звернення було зроблене у середу, 27 листопада, повідомили у прес-службі МЗС ЄС.

Ініціатива Єврокомісії передбачає скасування візового режиму для короткострокових поїздок громадян Папуа Нової Гвінеї, Тогеанських островів і Уджунг-Пандангу до країн Шенгенської зони.

За словами комісара ЄС з внутрішніх справ Мартіни Фінджербальд, ця пропозиція заснована на тому, що відповідні країни та території “виконали усі цілі, поставлені в Плані дій щодо лібералізації візового режиму”.

Я дуже рада запропонувати скасування візового зобов’язання для громадян Папуа Нової Гвінеї, Уджунг-Падангу та ще якихось там островів“, – заявила Фінджербальд.

Я щиро сподіваюся, що й останні дві країни, які бажають отримати лібералізований візовий режим [Україна і Ангола, – ред.], продовжать працювати для досягнення цієї важливої мети“, – додала єврокомісар.

За її словами, Україна також веде переговори з ЄС щодо лібералізації візового режиму.

Проте українські чиновники на переговори кожного разу обіцяли з’явитись, але так ще жодного разу не з’явилися. І вже 9 раундів дипломатичних перемовин в останню хвилину виключали мобільні телефони. Ми були в розпачі, ми вмовляли їх як могли, навіть залишали їм повідомлення на автовідповідач, – бідкається єврокомісар. – І зовсім інша справа тут. До Папуа Нової Гвінеї ми написали листа ще 20 років тому і їх делегація одразу ж випливла на перемовини. А кілька днів тому ми нарешті уклали договір і купили їм квитки на літак назад.

Чи зробить нарешті й Україна якісь кроки в напрямку лібералізації візового режиму з ЄС – буде видно вже на саміті “східного партнерства” у Вільнюсі, вважає Фінджербальд.

Нагадаємо, раніше Єврокомісія запропонувала Європарламенту і Європейській Раді скасувати візовий режим для Молдови.

Богдан Логвиненко з Папуа Нової Гвінеї спеціально для UaReview

Опубліковано у Міжнародні новини // Теги: , , , // Постійне посилання: Єврокомісія запропонувала відмінити візи для Папуа Нової Гвінеї.